מאמרים

ארגון קטן עם משאבי אנוש של ארגון גדול
01-12-2016
האם אתם ממצים את הפוטנציאל האנושי של העובדים והמנהלים בארגון?
קרא עוד
משאבי אנוש באסטרטגיה – נקודות להתייחסות למנהלי משאבי אנוש
14-12-2016
קווים לדמותו של מנהל משאבי האנוש בראי האסטרטגי, מרכיבי תפקידו והדרך לייצר משמעות והשפעה
קרא עוד
מי הוא מנהל משאבי האנוש האמיתי של העובדים ?
31-01-2017
אז מנהלי משאבי אנוש, זכרו! חשוב שתעזרו למנהלים להתמודד, אבל אל תיקחו מהם את התפקיד הכי חשוב שלהם ואל תתנו להם להעביר אותו אליכם.
קרא עוד
מעסיק: עבודת החלומות שלנו- מה חשוב לעובדים במקום
31-01-2017
חברות רבות משקיעות זמן, מחשבה וכסף רב על גיוס העובדים אך חשוב להבין שצריך לדעת גם לשמר את העובדים הקיימים.
קרא עוד
פיטורים כהזדמנות לצמיחה
19-03-2017
אני ממליץ לכל עובד שפוטר לראות את הצדדים החיוביים של המצב. הוא הגיע לצומת דרכים וצריך לבצע חשיבה מחודשת: אולי התגלגל לתפקיד וזה לא מה שתמיד רצה? אולי הגיע הזמן לשינוי? הוא צריך לשאול את עצמו מה הוא באמת רוצה להיות... מה תמיד רצה לעשות ואף פעם לא היה לו זמן או לא העיז?
קרא עוד
אז מה העובדים שלנו באמת רוצים?
12-10-2017
אני קורא את תוצאות הסקר של "BDI" על החברות שהכי טוב לעבוד בהם לשנת 2016 ומתרגם לעצמי את הכותרות שמנוסחות יפה לעיתון לתובנות מקצועיות יישומיות לכל מי שמעסיק עובדים.
קרא עוד
האם כל מנכ"ל חייב מנהל משאבי אנוש?
15-01-2018
האם כל מנכ"ל חייב מנהל משאבי אנוש?
במסגרת תפקידי כיועץ ומלווה ארגונים בתחום משאבי אנוש, נתקלתי כבר בכמה ארגונים בהם לא היה מנהל משאבי אנוש, ובכל זאת העובדים היו מאוד מרוצים, נאמנים, עם תחושת שייכות גבוהה וחדורי מוטיבציה להצליח בתפקידם ולעמוד ביעדים.
קרא עוד
מה יעשו מנהלי משאבי אנוש בשנת 2025?
29-01-2018
שוק העבודה הולך ומשתנה ואיתו ישתנה גם תחום משאבי האנוש. עיסוקים ייעלמו ועיסוקים חדשים נכנסים ויכנסו לשוק העבודה. עובדים צעירים ומוכשרים נקלטים לארגונים, עובדים שנה או שנתיים עד שמתחילים לחפש את התפקיד הבא.
בחלק מהמקרים תחליף המכונה את האדם ותעשה עבודה מהירה יותר וזולה יותר.
למנהלי משאבי אנוש אני ממליץ לבחון מהם פערי הידע החסרים להם בתחומים שציינתי לעיל ולמהר להשלים אותם.
למנכ"ל שחושב לגייס מנהל/ת משאבי אנוש לארגונו, כדאי לחשוב כיצד ייראה הארגון שלו ב – 10 השנים הבאות ולאחר מכן לבחון איזה מבין התכונות הבאות שציינתי קיימות אצל המועמדים שהוא מגייס לתפקיד.
קרא עוד
תמרוץ ותגמול אנשי מכירות
14-02-2018
איך עדיף לתגמל אנשי מכירות על עבודתם? – משכורת בסיס נמוכה ועמלות גבוהות? או משכורת בסיס טובה עם עמלות נמוכות יחסית? ,אולי בכלל שווה לתת שכר קבוע ולהניח שהעובד יעשה כמיטב יכולתו?
קרא עוד
הקשר בין רווחת עובדים להצלחה עסקית
25-02-2018
בלי טיפת ציניות, נאמר שפעולות גיבוש ורווחה הם משמעותיות ביותר ויכולות לתרום רבות למוטיבציה של העובדים ולתפוקה של כל עובד בנפרד והקבוצה בכללותה. יחד עם זאת אנו מעדיפים לעיתים פעולות יקרות , אקסטרווגנטיות וחד פעמיות על פני תהליך מתמשך , רציף , סזיפי יותר אבל מחזק ערכים, מעביר מסרים נכונים ואפקטיבי הרבה יותר .
קרא עוד
מנהל משאבי האנוש כשותף עסקי בעידן הגלובליזציה
01-06-2018
בעידן הגלובליזציה, ארגונים נדרשים להתמחות ולהתייעל. לשם כך, על מנהלי הארגון להפנות משאבים ולהתמקד בביצוע הפעילויות שבליבת הארגון, ולהיעזר באנשי מקצוע לביצוע פעילויות הדורשות מומחיות אחרת.
קרא עוד
יחסי עבודה- משפחה
10-08-2018
האם עובד המוטרד מעניינים משפחתיים נוטה לתפקד פחות טוב במקום עבודתו? על פי מחקרים בנושא התשובה היא חיובית
קרא עוד
טיפים לכתיבת קורות חיים
01-02-2019
מסמך קורות חיים הנו כרטיס הביקור שיוביל לראיון אצל המעסיק הפוטנציאלי הבא שלך. טופס קורות חיים המנוסח כראוי ישמש אתכם פעמיים: בפעם הראשונה בסינון הראשוני, בו המעסיק בוחר מועסקים רלוונטיים עבור התפקיד.
קרא עוד
טיפים למועמד/ת לקראת ראיון עבודה
20-05-2019
כיצד תעברו את ראיון העבודה בהצלחה.
קרא עוד
ניהול עובדים בתקופת משבר וירוס הקורונה
18-03-2020
ריכזתי את עיקרי ההצעות וההמלצות שלנו לארגונים ולמנהלים, בין אם אתם ממשיכים להפעיל את המשרד או את מקום העבודה או ששלחתם את כל העובדים לעבוד מהבית, אני בטוח שתוכלו למצוא כאן תשובות לרוב השאלות.
קרא עוד
ניהול היברידי בתקופת קורונה
10-05-2020
ריכזתי את עיקרי ההצעות וההמלצות שלנו לארגונים ולמנהלים. בין אם אתם ממשיכים להפעיל את המשרד או את מקום העבודה או ששלחתם את כל העובדים לעבוד מהבית, אני בטוח שתוכלו למצוא כאן תשובות לרוב השאלות.
קרא עוד
אחריות נושא משרה המעסיק עובדים - דברים שכל מנכ״ל צריך לדעת!
01-01-2021
להיות מנכ"ל/ נושא משרה בארגון זה לא מה בכך. מאז ומתמיד זו הייתה אחריות גדולה. אחריות על עמידה ביעדים, אחריות על רכוש יקר מאוד ועל צוות עובדים- על בריאותם, בטיחותם, שביעות רצונם, על תשלום שכרם ועוד...
בשנים האחרונות הוסיף הרגולטור לאחריות זו גם אחריות אישית על העסקתם של העובדים ותשלום שכרם כחוק. המשמעות היא שלנו, כמנכ"לים/בעלים של חברות יש גם אחריות אישית שבמקרים מסוימים הינה גם אחריות פלילית הנושאת בחובה עונשים כבדים למי שלא נוהג ע"פ חוק, בעיקר בכל הקשור להעסקתם של עובדים, תשלום שכרם וההפרשה לתנאים סוציאליים בהתאם לחוק.
קרא עוד
איתותי עזיבה בקרב עובדים
20-12-2021
על תהליך עזיבתו של העובד והסממנים הנפוצים לכוונתו לעזוב.
כלי חשוב למנהלים לזיהוי איתותי עזיבה של עובדים.
קרא עוד
שימור עובדים 2022 - איך יוצרים מחוברות ארגונית (Engagement)
16-02-2022
שימור עובדים מעולם לא היה נושא כל כך אקטואלי כמו היום. שוק העבודה הוא ״שוק של עובדים״ כבר תקופה ארוכה (לפחות בארבע השנים האחרונות), הכוונה היא שיש הרבה ביקוש לעובדים ומעט היצע של מחפשי עבודה המתאימים למשרות שמחפשים. זאת בניגוד ל ״שוק של מעסיקים״ שאז המצב הוא הפוך ועל כל משרה מתחרים כמות גדולה של עובדים והמעסיק רק צריך לבחור את המתאים ביותר עבורו....
אז מה עושים? איך יוצרים מחוברות ארגונית (Engagement) ומונעים את עזיבתם של העובדים ומשמרים אותם אתנו.
קרא עוד
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!