מאמרים

מנהלים שימו לב - זה התפקיד הכי חשוב שלכם!
31-01-2024
מנהל משאבי האנוש האמיתי של העובדים היה, הינו ויהיה תמיד המנהל הישיר שלהם! תפקידו של מנהל משאבי אנוש הוא לתמוך ולעזור למנהל לבצע תפקיד זה בצורה טובה יותר.
קרא עוד
הערכים שמנחים להצלחה: חשיבותם של ערכים ארגוניים בבניית תרבות ארגונית חזקה
24-01-2024
ערכים ארגוניים הם מניע מרכזי להצלחה בעולם העסקים של היום. הם יכולים למשוך ולשמור על כישרונות מובילים לארגון, לבנות תרבות ארגונית חזקה, להנחות קבלת החלטות, לטפח חדשנות ולהפגין אחריות חברתית. על ידי ניסוח, תקשור ועבודה על פי הערכים, הארגון יכול לבנות בסיס חזק להצלחה ארוכת טווח.
קרא עוד
חזרה של עובדים ממילואים ארוכים - טיפים למנהלים
03-12-2023
מנהלים יקרים, בתקופה הקרובה יחזרו רבים מהעובדים שלכם, חיילים וחיילות, מתקופה ארוכה במילואים.
חשוב שנזכור שבתקופת המילואים, היו העובדים בראש אחר לחלוטין והתנתקו לגמרי מהעבודה לתקופה ארוכה יחסית. חלקם היו חיילים שבצעו משימות, נלחמו, סיכנו את חייהם והיו עדים למראות קשים. חלקם היו מפקדים ומפקדות שפקדו על חיילים תחת אש עם אחריות כבדה וסיכון חיים. אחרים ביצעו משימות משמעותיות יותר או פחות בעורף... אבל מה שבטוח הוא שהם יחזרו, חלקם באופן קבוע וחלקם רק לתקופה קצרה עד שיצאו שוב, עם המון חששות ועם רגשות מעורבים. מצד אחד שמחים לחזור לשגרה שלהם (עבודה, משפחה וכו׳...), מצד שני חיים וזוכרים את כל מה שעשו ועברו בחודשיים האחרונים.
להלן מספר טיפים למנהלים להתמודדות עם העובדים המילואימניקים שלכם שחוזרים, ע״מ להחזירם במהרה לעניינים ולחזקת את תחושת השייכות והמחוברות (Engagement)
(נכתב בתקופת מלחמת 7 באוקטובר 2023 האיומה, עם חזרת חלק מהחיילים המילואימניקים לעבודה)
קרא עוד
ניהול תהליך התייעלות במצב חרום ומשבר
26-10-2023
ביצוע תהליך ההתייעלות מחויב המציאות בצורה נכונה, בהתאם לערכי החברה ותוך הפגנת מנהיגות ואחריות כלפי החברה ועובדיה, תביא לשמירה על המוטיבציה והמחוברות של העובדים לחברה ויצאת החברה מהמשבר מחוזקת ומאוחד.
(נכתב בתקופת מלחמת 7 באוקטובר 2023 האיומה)
קרא עוד
מדוע חברה קטנה בינונית חייבת שירותי ניהול משאבי אנוש מקצועיים?
01-10-2023
למעלה מ-50% מבעלי העסקים הקטנים כלל לא מודעים לאופן בו מטופלים ענייני משאבי האנוש בארגונם! שכן, בחלק מהמקרים, הם מטילים את האחריות עליו על עובדים חסרי הכשרה בתחום שאינם מסוגלים להתמודד בעצמם עם המשימות הרבות ובכך גורמים נזק לארגון.
בחברות קטנות, מנהלים לא מייחסים לכך מספיק חשיבות ולא רואים צורך להשקיע בבעל מקצוע ספציפי בתחום שיסייע להם לטפל בענייני משאבי האנוש בארגון. מה שהם לא מבינים הוא, שבין אם מדובר בעסק קטן או בחברה גדולה, מחלקת משאבי אנוש היא מרכיב חיוני עבור כל עסק, שכן פעילותה עשויה להשפיע באופן משמעותי על התנהלות העובדים ועל מידת שביעות רצונם ממקום העבודה וכן על התפוקה והתוצאות העסקיות של החברה.
קרא עוד
כלים לשימור עובדים ויצירת מחוברות
28-08-2023
גבי היה המנכ״ל שלי כמנהל צעיר.
הוא לימד אותי לנהל, לתעדף משימות, לתת משוב.
גבי סמך עלי מאוד, נתן לי עצמאות לבצע משימות, דעתי הייתה חשובה לו וידעתי שתמיד יתן לי גיבוי, גם אם אעשה טעות.
הוא היה גם המנהל שלי וגם חבר איתו יכולתי להתייעץ גם בעניינים אישיים.
מאוד נהינתי לעבוד איתו והרגשתי שאני כל הזמן לומד ומתפתח גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית.
עד כדי כך היה לי טוב שכאשר הציעו לי משרה דומה בשכר גבוה ב- 20% מהשכר שהרווחתי, סרבתי בנימוס.
לימים הבנתי שלמנהל הישיר השפעה קריטית על שימור ושככה בדיוק משמרים עובדים טובים.
מאמר זה יתן לכם את הכלים הדרושים לשימור עובדים. קריאה נעימה!
קרא עוד
10 הטיפים המנצחים של תמיר אבני לתהליך התייעלות ארגונית מוצלח
20-06-2023
בתהליכי התייעלות ושינוי ארגוני, למנהל משאבי אנוש תפקיד משמעותי בתמיכה במאמצי המנכ"ל להוביל את התהליך בצורה אופטימלית, תוך ניצול מומחיותו בניהול שינוי, ביצירת תקשורת מיטבית והיכרותו העמוקה עם המנהלים והעובדים בארגון.
קרא עוד
מוערכים ומרוצים: איך לבנות צוות מלא מוטיבציה והשראה ב 6 צעדים
05-06-2023
הכרה ותגמול עובדים על הישגיהם היא היבט חיוני בשמירה על צוות פרודוקטיבי ומחויב. כאשר עובדים מרגישים מוערכים, יש סיכוי גבוה יותר שהם יהיו מעורבים, בעלי השראה ומוטיבציה להופיע במיטבם.
יישום מערכת מקיפה של הכרה ותגמול מצריך תכנון קפדני, עקביות והערכה אמיתית לתרומת העובדים. על ידי מתן עדיפות להכרה ולתגמולים, ניתן ליצור סביבת עבודה חיובית המטפחת שביעות רצון, נאמנות ופרודוקטיביות של העובדים.
קרא עוד
איך להפוך העצמת העובדים לכלי מרכזי בהצלחת הארגון?
24-05-2023
העצמת עובדים משחקת תפקיד קריטי בהצלחתה של כל חברה. כאשר עובדים מועצמים, הם מרגישים מוערכים, בעלי מוטיבציה ומעורבות, מה שמוביל להגברת הפרודוקטיביות, החדשנות והצמיחה הארגונית הכוללת.
קרא עוד
איך ניהול משאבי אנוש במיקור חוץ משפיע ועוזר לארגון לצמוח
27-04-2023
לארגון קטן או בינוני, הוצאת תהליכי משאבי האנוש למיקור חוץ, או הכנסת פונקצית משאבי אנוש מקצועית במשרה חלקית לתוך הארגון, הוא מהלך עסקי חכם שיאפשר לחברה להשביח את ההון האנושי, לחסוך כסף ויאפשר לפנות משאבים נוספים = זמן ניהולי של המנכ"ל ושל מנהלי הארגון, שיאפשרו להם להתרכז בליבת העסק = אסטרטגיה, יעדים עסקיים, שיווק, מכירות וכו'.
קרא עוד
שידרוג מיומנויות: איך להזניק את הארגון בעזרת שימוש ב AI ופיתוח מיומנויות חדשות
12-03-2023
ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח, פיתוח מיומנויות חדשות ושדרוג המיומנויות הקיימות יהפכו חשובים יותר עבור עסקים להישאר תחרותיים. על ידי בניית תוכניות הכשרה מותאמות, תוכניות לפיתוח קריירה וטיפוח תרבות של למידה מתמשכת, מנכ"לים ביחד עם מנהלי משאבי אנוש יכולים לבנות כוח אדם מיומן ובעל יכולות לאמץ שינויים, המצויד בכלים טובים יותר לנווט באתגרים של שוק העבודה העתידי.
באמצעות מודל של מחויבות ללמידה מתמשכת וצמיחה אישית, המנכ"לים יכולים לעורר את המנהלים והעובדים שלהם לעשות את אותו הדבר. מנכ״ל שעדין לא ללמד להשתמש בעצמו ב- ChatGpt מומלץ לו שיעשה זאת ויפה שעה אחת קודם.
קרא עוד
איך הזמן טס: בניית תוכנית עבודה שנתית להשגת היעדים העסקיים של הארגון
10-01-2023
אנחנו מסיימים שנת פעילות, בתקווה שהיא הייתה מוצלחת. חלק מהדברים שתכננו לבצע בוצעו וחלק אחר לא...
אבל מה אם לא תכננו בכלל? האם עבדנו כל השנה כ"מגיבים" לדרישות והתקלות של לקוחות? האם הצבנו לעצמנו יעדים? האם עמדנו ביעדים שהצבנו לעצמנו? האם הצלחנו לקדם נושאים חדשים?
עכשיו הזמן להסתכל על השנה הבאה ולהחליט שבשנה זו נהיה "פרואקטיביים" ז"א יוזמים ולא מגיבים. עכשיו הזמן לייצר לנו אג'נדה שתביא להתקדמות, להתפתחות, לצמיחה של החברה בהתאם לאסטרטגיה העסקית
קרא עוד
היתרונות שמצפים לך: ניהול משאבי אנוש במיקור חוץ
15-12-2022
דווקא ארגונים קטנים ובינוניים לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על ההבנה שמשאבי אנוש הוא מקצוע וחשוב שגורם מומחה ילווה אותם, כי אחרת הדבר יגבה מהם בסופו של יום מחיר יקר. הוצאת התחום לחברה חיצונית כשלנו, שהמתמחה במשאבי אנוש – היא הדרך האופטימאלית עבור ארגון כזה לחסוך בעלויות וליהנות ממקצוענות במקביל.
קרא עוד
Employee retention and organizational engagement
01-11-2022
Employee retention and organizational engagement are two critical factors that are essential for the success of any organization. Retention refers to the ability of an organization to keep its employees over a period of time, while engagement refers to the level of commitment and involvement that employees have in their work and the organization as a whole.
קרא עוד
מבזק חדשות עבודה 2022: "מעסיקים ועובדים מדברים בגובה העיניים"
04-10-2022
בימים אלה אנו עדים למהפכה במסגרת משתנה שיווי המשקל בייחסי העבודה מהצד של המעסיקים לנטייה קלה לצד העובדים. מעסיקים ועובדים עברו לדבר בגובה העיניים. המעסיק רוצה וצריך את העובד לא פחות משהעובד רוצה וצריך לעבוד אצלו. העובדים יודעים את זכויותיהם ומחפשים יותר איזון בין העבודה לחיים האישיים. במסגרת תהליך הגיוס לארגון, העובדים היום מראיינים את הארגון ושוקלים אם הם רוצים לעבוד בו, בדיוק כפי שהארגון מראיין אותם. מגמה זו לא הולכת להעלם... גם לא אם יהיה מיתון וכמות המשרות במשק תפחת משמעותית ואחוז האבטלה יגדל. במקרה זה, השכר במשק יתאזן לפי הביקוש וההיצע, אך מעסיקים שלא יסתגלו לייחסי העבודה החדשים לא יצליחו לשלם את העובדים איתם לאורך זמן.
קרא עוד
שימור עובדים ומחוברות ארגונית: כל מה שצריך לדעת (Engagement)
16-02-2022
שימור עובדים מעולם לא היה נושא כל כך אקטואלי כמו היום. שוק העבודה הוא ״שוק של עובדים״ כבר תקופה ארוכה (לפחות בארבע השנים האחרונות), הכוונה היא שיש הרבה ביקוש לעובדים ומעט היצע של מחפשי עבודה המתאימים למשרות שמחפשים. זאת בניגוד ל ״שוק של מעסיקים״ שאז המצב הוא הפוך ועל כל משרה מתחרים כמות גדולה של עובדים והמעסיק רק צריך לבחור את המתאים ביותר עבורו....
אז מה עושים? איך יוצרים מחוברות ארגונית (Engagement) ומונעים את עזיבתם של העובדים ומשמרים אותם אתנו.
קרא עוד
איתותי עזיבה בקרב עובדים
20-12-2021
על תהליך עזיבתו של העובד והסממנים הנפוצים לכוונתו לעזוב.
כלי חשוב למנהלים לזיהוי איתותי עזיבה של עובדים.
קרא עוד
מנכ"לים – אתם חייבים לדעת: יש לכם אחריות כלפי העובדים וזה עניין רציני!
01-01-2021
להיות מנכ"ל/ נושא משרה בארגון זה לא מה בכך. מאז ומתמיד זו הייתה אחריות גדולה. אחריות על עמידה ביעדים, אחריות על רכוש יקר מאוד ועל צוות עובדים- על בריאותם, בטיחותם, שביעות רצונם, על תשלום שכרם ועוד...
בשנים האחרונות הוסיף הרגולטור לאחריות זו גם אחריות אישית על העסקתם של העובדים ותשלום שכרם כחוק. המשמעות היא שלנו, כמנכ"לים/בעלים של חברות יש גם אחריות אישית שבמקרים מסוימים הינה גם אחריות פלילית הנושאת בחובה עונשים כבדים למי שלא נוהג ע"פ חוק, בעיקר בכל הקשור להעסקתם של עובדים, תשלום שכרם וההפרשה לתנאים סוציאליים בהתאם לחוק.
קרא עוד
אתגר חדש בקורונה: ניהול היברידי
10-05-2020
ריכזתי את עיקרי ההצעות וההמלצות שלנו לארגונים ולמנהלים. בין אם אתם ממשיכים להפעיל את המשרד או את מקום העבודה או ששלחתם את כל העובדים לעבוד מהבית, אני בטוח שתוכלו למצוא כאן תשובות לרוב השאלות.
קרא עוד
כל מה שצריך לדעת על ניהול עובדים תחת מגפה עולמית
18-03-2020
ריכזתי את עיקרי ההצעות וההמלצות שלנו לארגונים ולמנהלים, בין אם אתם ממשיכים להפעיל את המשרד או את מקום העבודה או ששלחתם את כל העובדים לעבוד מהבית, אני בטוח שתוכלו למצוא כאן תשובות לרוב השאלות.
קרא עוד
חצי הכוס המלאה: איך להפוך את הפיטורים להזדמנות לצמיחה?
01-01-2020
אני ממליץ לכל עובד שפוטר לראות את הצדדים החיוביים של המצב. הוא הגיע לצומת דרכים וצריך לבצע חשיבה מחודשת: אולי התגלגל לתפקיד וזה לא מה שתמיד רצה? אולי הגיע הזמן לשינוי? יתכן שהגיע לתקרת הזכוכית ואין לו עוד לאן להתקדם? הוא צריך לשאול את עצמו מה הוא באמת רוצה להיות...? מה תמיד רצה לעשות ואף פעם לא היה לו זמן או לא העז?
חפשו את הדברים שבהם רכשתם ניסיון, שמתחברים עם החוזקות שלכם ושאותם אתם אוהבים לעשות – אלה הדברים שבהם יהיה לכם את הערך המוסף הכי משמעותי להציע. חישבו לאיזה תפקידים הדברים האלה מתאימים.
קרא עוד
רגע לפני הריאיון: טיפים לעובדים להכנה לראיון והצגה מול מעסיק
20-05-2019
כיצד תעברו את ראיון העבודה בהצלחה.
קרא עוד
כיצד להרשים בקורות חיים
01-02-2019
מסמך קורות חיים הנו כרטיס הביקור שיוביל לראיון אצל המעסיק הפוטנציאלי הבא שלך. טופס קורות חיים המנוסח כראוי ישמש אתכם פעמיים: בפעם הראשונה בסינון הראשוני, בו המעסיק בוחר מועסקים רלוונטיים עבור התפקיד.
קרא עוד
יחסי עבודה- משפחה
10-08-2018
האם עובד המוטרד מעניינים משפחתיים נוטה לתפקד פחות טוב במקום עבודתו? על פי מחקרים בנושא התשובה היא חיובית
קרא עוד
את/ה לא לבד: מנהל/ת משאבי האנוש כשותף עסקי שלך
01-06-2018
בעידן הגלובליזציה, ארגונים נדרשים להתמחות ולהתייעל. לשם כך, על מנהלי הארגון להפנות משאבים ולהתמקד בביצוע הפעילויות שבליבת הארגון, ולהיעזר באנשי מקצוע לביצוע פעילויות הדורשות מומחיות אחרת.
קרא עוד
הקשר בין רווחת עובדים להצלחה עסקית
25-02-2018
בלי טיפת ציניות, נאמר שפעולות גיבוש ורווחה הם משמעותיות ביותר ויכולות לתרום רבות למוטיבציה של העובדים ולתפוקה של כל עובד בנפרד והקבוצה בכללותה. יחד עם זאת אנו מעדיפים לעיתים פעולות יקרות , אקסטרווגנטיות וחד פעמיות על פני תהליך מתמשך , רציף , סזיפי יותר אבל מחזק ערכים, מעביר מסרים נכונים ואפקטיבי הרבה יותר .
קרא עוד
שאלת המיליון דולר: איך לתגמל אנשי מכירות?
14-02-2018
איך עדיף לתגמל אנשי מכירות על עבודתם? – משכורת בסיס נמוכה ועמלות גבוהות? או משכורת בסיס טובה עם עמלות נמוכות יחסית? ,אולי בכלל שווה לתת שכר קבוע ולהניח שהעובד יעשה כמיטב יכולתו?
קרא עוד
איך יראה מנהל משאבי אנוש בשנת 2025?
29-01-2018
שוק העבודה הולך ומשתנה ואיתו ישתנה גם תחום משאבי האנוש. עיסוקים ייעלמו ועיסוקים חדשים נכנסים ויכנסו לשוק העבודה. עובדים צעירים ומוכשרים נקלטים לארגונים, עובדים שנה או שנתיים עד שמתחילים לחפש את התפקיד הבא.
בחלק מהמקרים תחליף המכונה את האדם ותעשה עבודה מהירה יותר וזולה יותר.
למנהלי משאבי אנוש אני ממליץ לבחון מהם פערי הידע החסרים להם בתחומים שציינתי לעיל ולמהר להשלים אותם.
למנכ"ל שחושב לגייס מנהל/ת משאבי אנוש לארגונו, כדאי לחשוב כיצד ייראה הארגון שלו ב – 10 השנים הבאות ולאחר מכן לבחון איזה מבין התכונות הבאות שציינתי קיימות אצל המועמדים שהוא מגייס לתפקיד.
קרא עוד
האם כל מנכ"ל חייב מנהל משאבי אנוש?
15-01-2018
האם כל מנכ"ל חייב מנהל משאבי אנוש?
במסגרת תפקידי כיועץ ומלווה ארגונים בתחום משאבי אנוש, נתקלתי כבר בכמה ארגונים בהם לא היה מנהל משאבי אנוש, ובכל זאת העובדים היו מאוד מרוצים, נאמנים, עם תחושת שייכות גבוהה וחדורי מוטיבציה להצליח בתפקידם ולעמוד ביעדים.
קרא עוד
מה עובדים (באמת) רוצים?
12-10-2017
אני קורא את תוצאות הסקר של "BDI" על החברות שהכי טוב לעבוד בהם לשנת 2016 ומתרגם לעצמי את הכותרות שמנוסחות יפה לעיתון לתובנות מקצועיות יישומיות לכל מי שמעסיק עובדים.
קרא עוד
אחת ולתמיד: מה הכי חשוב לעובדים במקום העבודה?
31-01-2017
חברות רבות משקיעות זמן, מחשבה וכסף רב על גיוס העובדים אך חשוב להבין שצריך לדעת גם לשמר את העובדים הקיימים.
קרא עוד
משאבי אנוש באסטרטגיה – נקודות להתייחסות למנהלי משאבי אנוש
14-12-2016
קווים לדמותו של מנהל משאבי האנוש בראי האסטרטגי, מרכיבי תפקידו והדרך לייצר משמעות והשפעה
קרא עוד
ארגון קטן עם משאבי אנוש של ארגון גדול
01-12-2016
האם אתם ממצים את הפוטנציאל האנושי של העובדים והמנהלים בארגון?
קרא עוד
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!