מנהלים שימו לב - זה התפקיד הכי חשוב שלכם!
מאמרים פרואקטיב ניהול משאבי אנוש
31-01-2024

בחברות רבות איתן אנו עובדים, אנו נתקלים בסיטואציות בהן המנהלים שולחים את עובדיהם לטיפולו של צוות משאבי האנוש. אם בנושאי משמעת, בעיות אישיות, בעיות כלכליות ועוד.
מנהלים אלה מפספסים את הבנה הכי בסיסית של מהות היותם מנהלים.
התנהלות זו של הסרת האחריות של המנהל מהטיפול בעובדיו והעברתה למנהל משאבי האנוש ושיתוף הפעולה של מנהלי משאבי אנוש עם התנהלות זו, הינה תפיסה שגויה מיסודה של תפקיד מנהל משאבי אנוש.
לתפיסתי, תפקידו של מנהל משאבי האנוש הוא לעזור למנהלים להיות מנהלים יותר טובים באופן שבו הם מנהלים את עובדיהם, רותמים אותם, מניעים אותם ועוזרים להם להצליח בתפקידם ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם.
מנהל שהינו רק מנהל מקצועי של עובדיו, שלא מתמקד ביחסים הבינאישיים, לא דואג להם ברמה האישית בשמחות ובעצב, שלא מכיר את המשפחה של העובדים, את האתגרים האישיים איתם הם מתמודדים... מנהל כזה שיצעק: "קדימה להסתער" במסגרת ״מלחמת״  העמידה ביעדים העסקיים, ימצא את עצמו מסתער לבד... כי העובדים שלו לא יתנו את הנשמה אם הוא לא ידאג לשלב בין הניהול המקצועי לניהול האישי, יחסי אנוש, רתימה ובניית האמון.

אז מנהלים יקרים, זכרו! לעולם אל תוותרו על התפקיד הכי חשוב שלכם: הבחירה, החניכה, הטיפול והדאגה לעובדים שלכם. אל תעבירו תפקיד זה לאף גורם שלישי שיבצע אותו עבורכם. אם קשה לכם או שאתם לא יודעים איך לבצע אותו, תמיד אפשר לבקש עזרה ממנהל/ת משאבי אנוש או ממנהל מנוסה יותר מכם.

 

מנהל משאבי האנוש האמיתי של העובדים היה, הינו ויהיה תמיד המנהל הישיר שלהם! תפקידו של מנהל משאבי אנוש הוא לתמוך ולעזור למנהל לבצע תפקיד זה בצורה טובה יותר.

 

הכותב: תמיר אבני - מנכ"ל פרואקטיב משאבי אנוש

חזרה לרשימת המאמרים
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!