מי הוא מנהל משאבי האנוש האמיתי של העובדים ?
מאמרים פרואקטיב ניהול משאבי אנוש
31-01-2017

בחברות רבות איתן אני עובד, אני נתקל בסיטואציות בהן המנהלים שולחים את עובדיהם לטיפולו של צוות משאבי האנוש. אם בנושאי משמעת, בעיות אישיות, בעיות כלכליות ועוד.
מנהלים אלה מפספסים את הבנה הכי בסיסית של מהות היותם מנהלים.
התנהלות זו של הסרת האחריות של המנהל מהטיפול בעובדיו והעברתה למנהל משאבי האנוש ושיתוף הפעולה של מנהלי משאבי אנוש עם התנהלות זו, הינה תפיסה שגויה מיסודה של תפקיד מנהל משאבי אנוש.
לתפיסתי, תפקידו של מנהל משאבי האנוש הוא לעזור למנהלים להיות מנהלים יותר טובים באופן שבו הם מנהלים את עובדיהם, רותמים אותם, מניעים אותם ועוזרים להם להצליח בתפקידם ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם.
מנהל שהינו רק מנהל מקצועי של עובדיו, שלא מתמקד ביחסים הבינאישיים, לא דואג להם ברמה האישית בשמחות ובעצב, מנהל כזה שיצעק: "אחרי להסתער" במסגרת מלחמת העמידה ביעדים, ימצא את עצמו מסתער לבד... כי העובדים שלו לא יתנו את הנשמה אם הוא לא ידאג לשלב בין הניהול המקצועי לבין יחסי האנוש ובניית האמון.
אז מנהלי משאבי אנוש, זכרו! חשוב שתעזרו למנהלים להתמודד, אבל אל תיקחו מהם את התפקיד הכי חשוב שלהם ואל תתנו להם להעביר אותו אליכם. אמנם הטיפול והסיוע לעובדים בתחומים השונים יכול לגרום לכם לתחושת עליונות וכוח אך אין זה נכון למטרה הסופית של כלל הארגון - ההצלחה של המנהל וההצלחה של הארגון.

מנהל משאבי האנוש האמיתי של העובדים היה, הינו ויהיה תמיד המנהל הישיר שלהם!

 

הכותב: תמיר אבני - מנכ"ל פרואקטיב משאבי אנוש

חזרה לרשימת המאמרים
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!