המלצות

"אנו חברת סטארט-אפ שרוב משאביה מושקעים בפיתוח ומכירות. אנו מאמינים שהטיפול במשאבי האנוש הינו באחריות מנהלי החברה, ולא על ידי מנהל ייעודי.
על כן שמחנו על השותפות איתך ועם עידית ולשפר באמצעתכם את כישורי הניהול שלהמנהלים שלנו: שיפור תשתיות ותהליכים ניהוליים שקשורים במשאבי אנוש, הכשרת דרג מנהלי ביניים, סדנאות למנהלים הבכירים, וסיוע שוטף במגוון רכב של נושאים.
במיוחד אציין את המסירות של עידית שהייתה שותפה מלאה לתהליכים בחברה ביחד עם המנהלים האחרים.

תודה רבה על הכל!"
אביתר מרון
מנכ״ל
FieldBit
"אנו שמחים להביע את הערכתנו הרבה על השירות המקצועי , המסור והאדיב מחברת פרואקטיב ,

חברת פרואקטיב מלווה את חברתנו כשנה. הליווי כולל סדנאות , ייעוץ , גיוסים הדרכות והטמעת נהלים בחברה .

השירות המדהים לו זכינו וכמובן התוצאות המשביעות הרצון הביאו אותנו להמשך עבודה משותפת בדרך חדשה ע"י ליווי של מנהלת משאבי אנוש.

אנו סבורים שהעבודה המשותפת יעילה ומוצלחת לחברתנו ."
יקי בריגה
מנכ"ל
בריגה
"כמנכ"ל שטראוס ושות'-יהלומי תעשייה בע"מ מצאתי את עצמי " פתאום " עסוק עד צוואר במשאבי אנוש (אז, עוד לא השתמשתי במונח הזה).
אנו חברה משפחתית. תמיד ראינו את העובדים ורווחתם במקום מאד גבוה בסולם העדיפויות והתנהלנו ממקום מאד עמוק בתפיסה ובלב. לאור זאת, היה ברור שבנושא רגיש זה רק המנכ"ל מטפל.
אני בטוח שאם אתה מנהל עסק של עד 50 איש, גם אצלך זה כך. אבל מה עושים כשגדלים? כשלמנכ"ל יש פחות זמן, יותר עיסוקים ונוסף על כך גם יותר עובדים?
כשהגעתי לפינה הזו בה מצד אחד, אין לי זמן לכל ענייני העובדים, מצד שני, אי אפשר להעביר למישהו אחר משהו לא מאורגן ולצפות ממנו לשמור על אותה רוח.
נוספו על כך גורמים נופים: למרות שהשקעתי המון זמן, והתנהלתי באותה רוח כפי שעשיתי כשהיינו 25 איש, בעיות מסויימות חזרו על עצמן , אנשים לעיתים קרובות מדי היו חסרי מוטיבציה, החוקים וצווי ההרחבה השתנו לי מול העיניים בקצב שלא הצלחתי להדביק ומעל לכל, הרגשתי שאין לי כלים מקצועיים לטפל בנקודה הזו,שהפכה לגדולה מאד.
זה השלב בו פניתי לפרואקטיב בראשות מר תמיר אבני.
הוא ערך סקר מקיף, עיבד אותו וחזר עם מסקנות. ישבנו יחד להטוות תכנית פעולה כנגזרת מהסקר, וקבלתי מנהלת משאבי אנוש במשרה חלקית שנותנת לי שרות איכותי, יעיל ומקצועי.
העברתי את רוח הדברים ומה חשוב לי שיישמר, והיא בנתה מהדברים שעשינו בעבר מבנה יציב,עקבי, בעל קריטריונים ברורים וכזה שיודע לשרת מטרות בתבונה. כל זאת , תוך הקפדה על התאמה לחוקי העבודה ובירור כל סוגייה מעורפלת מול התאחדות התעשיינים.
כיום,יש לנו כלים מסודרים כדי לנהל קדימה את אותן סוגיות שבעבר דרשו המון והתלבטויות. יש נהלי מסודרים, שגרות ניהול ומבנה ניהולי רחב יותר שיודע לטפל ב 70 העובדים כיום אבל התשתית כבר מוכנה גם לכפול מכך.
אנחנו , בשטראוס ושות'-יהלומי תעשייה בע"מ. העברנו את הנושא החשוב והרגיש הזה מעולם האינטואיציות וההגיון הבריא לעולם המקצועי. בהתאם לכך , העברנו את העניין למקצוענים - פרואקטיב בראשות מר תמיר אבני."
דוד שטראוס
מנכ"ל
שטראוס ושות' יהלומי תעשייה
"השירות שניתן ע"י מנהלת משאבי האנוש היה מקצועי, יעיל, גמיש ונתן ערך מוסף משמעותי לארגון...
כסמנכ"ל הפיתוח של חברת Robotics ReWalk נתקלתי במהלך שנת 2016 באתגרים והתעסקות רבה בגיוס, קליטה, ושימור עובדים. בעקבות כך הגעתי למסקנה שיש צורך בגורם מקצועי שיסייע לנו.
כיוון שאנחנו חברה קטנה יחסית ואין לנו צורך במנהל משאבי אנוש במשרה מלאה החלטתי לצרף לחברה פונקציית גיוס ומשאבי אנוש מקצועית שתיתן את תמיכה הנדרשת למשרה חלקית.
במסגרת חיפושי קיבלתי המלצה לפנות לתמיר אבני מחברת פרואקטיב משאבי אנוש. לאחר פגישה משותפת להבנת הצרכים הציע תמיר לעבוד עם מנהלת גיוס ומשאבי אנוש מקצועית ומנוסה של פרואקטיב שתיתן מענה לצורכי הארגון.
השירות שניתן ע"י מנהלת משאבי האנוש היה מקצועי, יעיל, גמיש ונתן ערך מוסף משמעותי לארגון, בנוסף במהלך העבודה ניתנה תמיכה אישית ע"י תמיר ואפשרה למנהלת משאבי האנוש ולארגון ליישם את נסיונו של ארגון פרואקטיב בצורה מיטבית."
אופיר קורן
סמנכ"ל הפיתוח
ריווק רובוטיקס
""כחברה בגודל בינוני, משימות הגיוס ומשאבי האנוש התפצלו בין מספר אנשי מפתח בארגון, שאינם מקצועיים בתחום, וגרמו לנו בזבוז זמן וכסף. לא הסכמתי לכך שהמיקוד בחברה שאני מנהל יוסט למשימות שלא קשורות בשירות קהל לקוחותינו. כיום איני מבין איך עבדנו בעבר ללא שירותי משאבי אנוש במיקור החוץ של פרואקטיב".
ועידן החלה להשתמש בשירותיו של תמיר אבני וחברת פרואקטיב בפרויקט חד פעמי בעל זמן קצוב. לקראת סוף הפרויקט הבנתי עד כמה עמוקה יכולה להיות התרומה של פרואקטיב לועידן. כחברה בגודל בינוני, משימות הגיוס ומשאבי האנוש התפצלו בין מספר אנשי מפתח בארגון, שאינם מקצועיים בתחום, וגרמו לנו בזבוז זמן וכסף. לא הסכמתי לכך שהמיקוד בחברה שאני מנהל יוסט למשימות שלא קשורות בשירות קהל לקוחותינו. לאחר שראיתי שהצוות של פרואקטיב מבין את הערכים בחברה ואת הדינאמיקה של העובדים והמחלקות, התחלנו לעבוד עם טלי, מנהלת משאבי אנוש, על בסיס שבועי. טלי השתלבה בחברה וטיפלה בכל תחומי משאבי אנוש, כמו שיש למחלקת משאבי אנוש בחברה גדולה: משיפור תהליך גיוס עובדים חדשים, דרך הטמעת תוכנית תמריצים לאנשי המכירות ועד קואצ'ינג למנהלים בחברה. כיום, איני מבין איך עבדנו בעבר ללא שירותי משאבי אנוש מיקור החוץ של פרואקטיב..."
דורון אולסוונג
מנכ"ל
ועידן
"זוהי הזדמנות להודות ולשבח את המסירות , ההשקעה ורמת השירות הגבוהה אותה הפגנתם.
ידעתם לאבחן במהרה את הקשיים, האתגרים והצרכים. יחד איתנו תכננתם ובניתם תשתיות בתחום מש"א וסייעתם בפיתוח ההון האנושי. הפכתם להיות שותפים מלאים לדרך וליוויתם כל פרויקט בצורה מקצועית ויעילה.
הייעוץ היה ממוקד והניב תוצאות מיד. ללא ספק תרמתם לצמיחת הארגון.
תודה על העבודה המשותפת, נפגש באתגרים הבאים עלינו בעתיד..."
זכי חורב
מנכ"ל
ארגון שח"ר
"במסגרת העבודה המשותפת חיזקנו את יכולות הניהול של המנהלים, שיפרנו מאוד את התקשורת הפנים ארגונית...
במהלך שנת 2011 עברה חברתנו מיזוג עם חברה מחו"ל, השינוי הארגוני והמיזוג יצרו תחושות חוסר שייכות ובעיות מוטיבציה.
כמנהל האתר בישראל, הייתי צריך להתמודד, במקביל לניהול השינוי העסקי, גם עם הטיפול בצוות ההנהלה והעובדים.
בשלב זה פניתי לחברת פרואקטיב משאבי אנוש בבקשה לקבל שירותי משאבי אנוש במיקור חוץ.
לאחר פגישה עם תמיר אבני - מנכ"ל החברה, התרשמתי שמדובר בגוף רציני ומקצועי והתחלנו לעבוד יחד.
תמיר ידע להתאים מנהלת משאבי אנוש במשרה חלקית שהשתלבה מהר מאוד ועזרה לנו להקים תשתית של משאבי אנוש הארגון.
במסגרת העבודה המשותפת חיזקנו את יכולות הניהול של המנהלים, שיפרנו מאוד את התקשורת הפנים ארגונית, את החיבור לחברת האם, את שביעות רצון העובדים ואת תחושת השייכות.
חסכנו בעלויות באמצעות שיפור תהליך הגיוס והכנסה של חברות כ"א (עובדים זמניים).
בסוף התהליך, לאחר כשנתיים של עבודה משותפת, נקלטה מנהלת משאבי האנוש לתוך הארגון והיא משמשת היום כמנהלת מש"א של אירופה והמזרח התיכון.
לסיכום, שירותי משאבי האנוש במיקור חוץ של פרואקטיב משאבי אנוש, הביאו לנו ערך מוסף משמעותי בתמיכה בהשגת היעדים העסקיים של החברה באמצעות הליווי והתמיכה במנהלים ובעובדים, בתקופה קריטית לחברה."
גדי מוקומולוב
מנהל יחידה עיסקית ישראל של חברת היי טק בינלאומית
קוואנטום קלין גלובל
"במהלך כל הפרוייקט, פרואקטיב היו שותפים מלאים לדרך ונרתמו לבצע כל משימה שנדרשה, גם אם חרגה מגבולות הגזרה שלהם, תמיד בחפץ לב ועם המון נחישות והתמדה.
במסגרת תפקידי כמנהל פרוייקט ה - BOT הגדול של הכלא הפרטי שהוקם ע"י חברת אפריקה ישראל וחברת מינרב, שכרנו את שירותיה של חברת פרואקטיב משאבי אנוש, על מנת לגייס את כל עובדי הכלא. חברת פרואקטיב, בראשות המנכ"ל תמיר אבני, ליוותה אותנו לכל אורך הפרוייקט - משלב הגדרת התפקידים ובניית התהליכים והחומרים המקצועיים ועד לשלב של המיון והגיוס בפועל של כל העובדים. תהליך המיון והגיוס נעשה תוך עמידה בסטנדרטים גבוהים מאוד, שהוגדרו ע"י שירות בתי הסוהר.
במהלך כל הפרוייקט, פרואקטיב היו שותפים מלאים לדרך ונרתמו לבצע כל משימה שנדרשה, גם אם חרגה מגבולות הגזרה שלהם, תמיד בחפץ לב ועם המון נחישות והתמדה.
בסופו של דבר, לאחר שהיינו מוכנים לגמרי עם מבנה ועם צוות כמעט מלא, התקבל פסק דין של בג"צ, שבעקבותיו נעצרה הפרטת בית הסוהר והפעילות כולה הועברה לשב"ס.
ברצוני לציין לטובה את המקצועיות, את אורך הרוח ואת האחריות שגילו עובדי חברת פרואקטיב משאבי אנוש, לכל אורך הפרוייקט ולהודות להם מאוד על תרומתם להצלחתו."
ניר אנג'ל
מנהל עסקי - BOT
אפריקה ישראל נכסים
"לאור קשיים בהם נתקלנו בהרחבת מצבת כ"א וגיוס העובדים הנדרשים לעמידה ביעדים תוך הרחבת הפעילות העסקית, חפשנו גורם שיוכל לסייע לנו במשימה והופנינו אליכם עם המלצות חמות.
לאחר פעילות משותפת של כשלושת רבעי השנה אני שמח לציין כי אכן השגנו בעבודה משותפת את היעדים שהצבנו לעצמנו בנושא, תוך שינוי מבנה ארגוני ושיפור התהליכים בנושא משאבי אנוש בחטיבה.
עבודת האבחון שבצעתם, ההמלצות ויישומן, כולל העמדת מנהלת מחלקה מטעמכם לתקופת היישום ואיוש של המנהלת הקבועה בסיום העבודה, אכן השיגו את היעדים והביאו אותנו לבניה מחודשת של מחלקת משאבי אנוש (גיוס + שיבוץ) המתפקדת ברמה גבוהה לאין שיעור מהמצב טרום העבודה המשותפת אתכם ובעיקר לשיפור בכמות ובאיכות כ"א המגויס.
תהליך העבודה כלל בין היתר בניה של תשתית איתנה יותר והכנסת מערכת ממוחשבת לגיוס תוך המלצות למיכון גם של תהליך השיבוצים (מתבצע בימים אלה).
יש לציין גם את שיפור תהליכי התקשורת ויחסי העבודה ובעיקר האמון בין מחלקת משאבי אנוש והמחלקות התפעוליות שהושגו בהנחייתכם.
לסיכום ברצוני לציין כי אכן הבחירה בחברתכם לביצוע התהליך שלעיל הוכיחה עצמה כבחירה נכונה הן ברמת האבחון, הן ברמת הביצוע והן במסירות וההתגייסות היוצאת דופן להצלחת המשימה ועל כך ברצוננו להודות לכם.
לסיכום ברצוני לציין כי אכן הבחירה בחברתכם לביצוע התהליך שלעיל הוכיחה עצמה כבחירה נכונה הן ברמת האבחון, הן ברמת הביצוע והן במסירות וההתגייסות היוצאת דופן להצלחת המשימה ועל כך ברצוננו להודות לכם.
בהזדמנות זו אבקשך להעביר את תודתנו הרבה למנהלת המחלקה הזמנית מטעמכם, גב' שרון ירושלים, שבצעה את התפקיד למן היום הראשון כעובדת אינטגראלית של החברה, הפגינה מקצועיות ברמה גבוהה השרתה בטחון רב ביכולת לבצע את הנדרש ופעלה במסירות רבה."
מוטי הראל
סמנכ"ל
חטיבת נקסט-ליין מיקור חוץ בוס-דיימקס בע"מ
לצפייה בהמלצה
"ברצוני לפנות אליך באמצעות מכתב זה על מנת להודות לך ולעובדות ארגונך - שרון ירושלים ולירוז נמני המנוסות שסייעו לנו מאוד בתהליך הגיוס, המיון וההשמה בחודשים האחרונים.
מיותר לציין כי זו לא השנה הראשונה בה הסתייענו בשירותיך.
השירות המדהים לו זכינו וכמובן התוצאות משביעות הרצון הביאו לכך שבחרנו בכם כשותף שלנו לדרך ונשמח לפנות אליכם בעת הצורך גם בעתיד."
עידו לידר
סמנכ"ל תפעול ומכירות
הדקה ה - 90
לצפייה בהמלצה
"אנחנו פיקויא, חברת היי טק בחיפה. התחלנו לעבוד עם פרואקטיב כשהיינו מספר עובדים בודדים בדירה קטנה,
והיום אנחנו ממלאים בניין שלם.
חברת פרואקטיב עמדה לצידנו לאורך כל הדרך, והייתה שותפה חשובה מאד לצמיחה שלנו.
תמיד ידענו שיש לנו על מי לסמוך בתחום ניהול משאבי האנוש, פיתוח וקידום מנהלים, וייעוץ לאורך הדרך בכל הנדבכים הקשורים - מבנה שכר, תוכניות תמריצים, רווחה, תרבות וכו'...
המלצנו ועודנו ממליצים בחום על העבודה עם פרואקטיב בכלל, ותמיר בפרט, אותו אנחנו מאד מעריכים. כל מי שיבחר להיעזר בשירותי החברה ירוויח.

בברכה,"
יובל קורן
מנכ״ל
פיקויא
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!