פיטורים כהזדמנות לצמיחה
מאמרים פרואקטיב ניהול משאבי אנוש
19-03-2017

תמיד ראיתי בפיטורים הזדמנות!
כששימשתי כמנהל משאבי אנוש בחברה גדולה, הצגתי בפני העובדים שפוטרו בתהליכי התייעלות או מסיבות מקצועיות את נקודת המבט שאני עומד להציג בפניכם עכשיו... וזה תמיד עבד!
אני ממליץ לכל עובד שפוטר לראות את הצדדים החיוביים של המצב. הוא הגיע לצומת דרכים וצריך לבצע חשיבה מחודשת: אולי התגלגל לתפקיד וזה לא מה שתמיד רצה? אולי הגיע הזמן לשינוי? הוא צריך לשאול את עצמו מה הוא באמת רוצה להיות... מה תמיד רצה לעשות ואף פעם לא היה לו זמן או לא העז?
כל העובדים שהסתכלו על הפטורים בדרך זו, השאירו את תחושת העלבון בצד ולא נתנו לסיטואציה לפגוע בבטחון העצמי שלהם. שהלכו ועשו חשיבה אמיתית עם עצמם ויצאו לדרך חדשה (אם בלימודים, בקריירה חדשה ושונה, יציאה לעצמאות וכו'), מצאו את עצמם לאחר זמן קצר מאוד במקום הרבה יותר טוב, מאושרים יותר ומתוגמלים הרבה יותר!
זה הזמן גם קצת להשקיע בעצמך (בנפש, בגוף, בהתפתחות האישית), להשקיע במשפחה ובחברים ולמלא את החיים בעוד דברים חוץ מעבודה... אולי תצליח לבנות הרגלים בריאים לפני שתכנס שוב למעגל השואב של הקריירה...
אז פיטורים זה לא בהכרח דבר רע, שווה לחשוב עליהם כהזדמנות כי מה שהיה עד היום זה לא בהכרח הדבר הכי טוב אליו יכולנו להגיע ואם החברה בה אתה עובד לא רוצה אותך, תהיה הסיבה אשר תהיה, זה ההפסד שלה!... וההזדמנות שלך למשהו טוב יותר עבורך!!

בהצלחה!! 

 נ.ב - שליחת קורות חיים למודעות דרושים באינטרנט למקור אנונימי לא יעילה וסתם מורידה את הביטחון (כי לא חוזרים אלי...), שלחו קורות חיים רק למודעות או מקורות שאפשר ליצור איתם קשר אחר כך ולוודא שהגיעו וכמובן רק למשרות שאתם באמת מאמינים שאתם מתאימים להם ויש לכם את הכישורים לבצעם.
(מתנצל, נכתב בלשון זכר, אך מדבר אל נשים וגברים גם יחד)

 

תמיר אבני - מנכ"ל פרואקטיב משאבי אנוש

חזרה לרשימת המאמרים
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!