אז מה העובדים שלנו באמת רוצים?
מאמרים פרואקטיב ניהול משאבי אנוש
12-10-2017

אני קורא את תוצאות הסקר של "BDI" על החברות שהכי טוב לעבוד בהם לשנת 2016 ומתרגם לעצמי את הכותרות שמנוסחות יפה לעיתון לתובנות מקצועיות יישומיות לכל מי שמעסיק עובדים.

הסקר , שמתפרסם מדי שנה , מראה בברור את מה שכולנו יודעים אך במקרים רבים ממעטים ליישם. הסקר מראה שנה אחר שנה ,10 שנים ברציפות, שמה שחשוב לעובדים שלנו, בכל סוגי החברות: היי טק, תעשיה, תקשורת, בנקים, ממשלה וכו... הוא: " יחסי עבודה" ומיד אחריו " שביעות הרצון מהמנהל הישיר" לצד תנאי שכר. נראה כי חשיבותם של משתנים אלה בעיני העובדים גדולה פי שתיים ואף יותר מזו של משתנים כגון: "תנאים נילווים", "חוסן החברה" או " יציבות תעסוקתית".

המסקנה החד משמעית שכל מנהל או מעסיק צריך לקחת מהדוח הזה הוא שעליו להשקיע במנהלים ובדור העתיד של המנהלים, כי הם המשפיעים העיקריים על משתנים אלה!!

"יחסי עבודה" ו"שביעות רצון מהמנהל הישיר" הינם שני משתנים שהיכולת שלנו כארגון לשלוט בהם גבוהה מאוד, בין עם באמצעות הדרכה והכשרה של המנהלים ובין עם הבניית תהליכי עבודה, ערכים ונהלים ברורים והטמעתם בארגון. מנהל שצועק על עובד, משפיל אותו ברבים, מתעמר בעובד ומקטין אותו או אפילו לא משתף אותו ולא גורם לו להרגיש שייך, יגרום לו ולחבריו לעזוב את הארגון. עזיבה שכזו גורמת לנזק גדול לארגון.

אז מה העובדים שלנו בעצם רוצים?

לפי הסקר וגם לפי סקרים רבים אחרים, ממש לא הרבה. הם רוצים ייחס הוגן ומכבד, תנאי שכר סבירים בהתאם למקובל בשוק, סביבת עבודה נעימה וביטחון תעסוקתי (מי יותר מי פחות) – זה הבסיס!. כמובן שתמיד יהיו עובדים שירצו פיתוח אישי ומקצועי, אופציות להתקדם והשיתוף כזה או אחר ברווחי החברה. אך בואו נתחיל מלתת להם את הדברים הבסיסיים, לא בגלל העיניים היפות שלם אלא בגלל שזה ישתלם לנו המעסיקים. שביעות רצון עובדים תביא ליותר תפוקה, פחות תקלות וטעויות, ירידה בהיעדרויות לא מוסברות, הקטנת התחלופה, יצירת מיתוג מעסיק שכדאי לעבוד אצלו ועוד... כל אלה שווים לנו הרבה כסף!!

על כל מי שמעסיק עובדים מוטלת חובה מקצועית להשקיע בהכשרה של המנהלים הקיימים ובבחירה נכונה של מנהלים חדשים. על המנהלים להיות בעלי יכולות ניהול גבוהות, בעלי אינטליגנציה רגשית וחברתית מפותחת ובעלי יכולות לקיים אינטראקציות בינאישיות פנים אל פנים ברמה גבוהה. עם מנהלים טובים נוכל להשיג את כל היתר, עם עוד קצת השקע ומחויבות לארגון שלנו ולעובדים שלנו.

איך עושים זאת? צור קשר ואשמח להיפגש אתך לכוס קפה ולשוחח על כך.

כתובת האתר: www.proactive-hr.co.il

כתב: תמיר אבני - מנכ"ל פרואקטיב משאבי אנוש

חזרה לרשימת המאמרים
צרו איתנו קשר
אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!